Laserowa korekcja wzroku – na co pomaga?

Wady wzroku są częstą przyczyną zaburzeń ostrości widzenia, a co się z tym wiąże, mogą utrudniać człowiekowi normalne funkcjonowanie. Rozwiązaniem problemu jest noszenie odpowiednich okularów, czy soczewek, ale nie każdy dobrze się z nimi czuje. Nowoczesna laserowa korekcja wzroku może takim osobom przywrócić komfort i radość życia.

Na co pomaga laserowa korekcja wzroku i kto się do niej kwalifikuje?

Laserowa korekcja wzroku jest skutecznym i bezbolesnym zabiegiem stosowanym w niektórych wadach widzenia, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy astygmatyzm. Trzeba jednak wiedzieć, że problemy ze wzrokiem pojawiające się u osób po 40 roku życia, wynikające z naturalnego procesu starzenia, czyli starczowzroczność również można korygować laserem. Aby zostać zakwalifikowanym do przeprowadzenie, któregoś z zabiegów laserowych, należy mieścić się w przedziale wiekowym od 21 do 50 lat oraz spełnić kilka warunków. Trzeba mieć zdrowe oczy bez stanów zapalnych, zespołu suchego oka, czy opryszczki i odpowiednią grubość rogówki. Koniecznością jest też ustabilizowanie istniejącej wady wzroku, co w praktyce oznacza, że przez pół roku musi być ona w niezmienionym stanie.

Metody leczenia laserową korekcją wzroku

Laserowa korekcja wzroku może być przeprowadzona przez specjalistę jedną z kilku metod. Oto wskazania, przebieg i zalety każdej z nich:

Wady wzroku takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm, czy dalekowzroczność tą metodą usuwane są przy pomocy dwóch laserów. Korekcja polega na wycięciu na rogówce oka płatka, a następnie wymodelowaniu jej kształtu. Krótki czas zabiegu i szybka rekonwalescencja po nim oraz małe ryzyko powikłań to duże atuty tej metody.

Leczenie wzroku tą metodą polega na precyzyjnym wycięciu soczewki w rogówce przy użyciu jednego lasera. Metoda SMILE pozwala na zmianę kształtu rogówki i skorygowanie wady krótkowzroczności lub astygmatyzmu. Wielką jej zaletą jest małoinwazyjny i krótki zabieg oraz szybka regeneracja po nim. Pacjent przebywa na sali zabiegowej jedynie 20 min i szybko może powrócić do dawnej aktywności fizycznej.

Laserowa korekcja wzroku tą metodą może leczyć nawet starczowzroczność. Jest to zmodyfikowana nieco metoda FemtoLASIK i polega na korekcji widzenia w taki sposób, aby jedno oko mogło lepiej widzieć dal, a drugie bliskie obrazy. Metoda Presbyond polecana jest osobom po ukończeniu 40 roku życia i przynosi natychmiastowe efekty poprawy ostrości widzenia zarówno na dalszą odległość, jak i przy czytaniu. Można to uznać za wielki plus tej metody.

Mimo że laserowa korekcja wzroku stwarza ogromne możliwości na szybkie i bezbolesne skorygowanie wad wzroku osób zmagających się z problemem dalekowzroczności, krótkowzroczności, czy astygmatyzmu, okazuje się, że istnieją pewne przeciwskazania do jej przeprowadzenia, nawet jeśli pacjent jest w odpowiedniej grupie wiekowej. Są to:

Jeśli ktoś ma przeciwwskazania do leczenia laserowego w danej chwili, może wstrzymać się z zabiegiem do czasu, aż choroba się ustabilizuje oraz podjąć inne alternatywne leczenie wzroku pod kierunkiem swojego okulisty.

Laserowa korekcja wzroku daje szansę na szybką poprawę ostrości widzenia, niwelując istniejące wady. Specjalista może dobrać każdemu pacjentowi najlepsza dla niego metodę. Jeśli masz jedną w podanych wad wzroku i kwalifikujesz się do zabiegu, skorzystaj z okazji na poprawę komfortu życia.

Odwiedź nasze Social Media

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.