Metoda Presbyond

Awesome Image

Co to jest Presbyond?

Zabieg laserowej korekcji wzroku Presbyond jest dla osób, które cierpią na starczowzroczność – wadę związaną z wiekiem i wynikającą z niej potrzebę noszenia okularów do czytania.
Z biegiem czasu naturalna soczewka wewnątrz ludzkiego oka traci zdolność akomodacji, co sprawia, że widzenie z niewielkich odległości staje się coraz trudniejsze i może zacząć przeszkadzać w codziennych, nawet prostych czynnościach.
Zabieg Presbyond wykorzystuje laser do korekcji starczowzroczności, redukując lub eliminując potrzebę używania okularów do czytania. Poprawia się widzenie do bliży, odległości pośrednich oraz do dali.

Dla kogo jest zabieg Presbyond?

Zabieg jest przeznaczony dla osób po 40 roku życia, które chcą pozbyć się potrzeby noszenia okularów na co dzień.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej w Optice przeprowadzimy szczegółowe badania i analizę okulistyczną, aby ocenić, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.

Zabieg Presbyond to laserowa korekcja wzroku krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu, który uwzględnia proces słabnącej akomodacji i uniezależnia od potrzeby noszenia okularów czy soczewek kontaktowych.

Jak działa Presbyond?

Presbyond to laserowa korekcja wzroku, która znacznie zmniejsza potrzebę używania okularów do dali i bliży.

Metoda jest modyfikacją zabiegu FemtoLASIK. W czasie tego zabiegu wytwarzana jest mikromonowizja. Wiązka lasera profiluje kształt rogówki, aby doprowadzić oboje oczu do stanu, który zapewni najlepsze widzenie we wszystkich odległościach. Po zabiegu będziesz mógł wyraźnie widzieć obiekty w bliży, odległości pośredniej oraz w dali.

Po zabiegu mózg przez pewien czas przyzwyczaja się do nowego widzenia. Okres adaptacyjny trwa zazwyczaj około kilku tygodni, czasami kilka miesięcy. Większość osób, które miały zabieg Presbyond, uniezależnia się od okularów zarówno do bliży, jak i do dali.

Ile trwa zabieg Presbyond?

Działanie lasera na każde oko trwa mniej niż minutę, a cały pobyt na sali zabiegowej trwa ok. 20 minut. Zabieg jest bezbolesny, stosowane jest znieczulenie miejscowe kropelkowe.

Cennik laserowych korekcji wad wzroku

W cenę wliczony jest koszt zabiegu i soczewki opatrunkowej oraz pierwsza wizyta kontrolna po zabiegu. Druga wizyta kontrolna płatna – 150 zł

Kwalifikacja do zabiegu

299 zł

Kwalifikacja do zabiegu
dr. n. med. K. Ochalik

350 zł

FemtoLASIK (1 oko)

4600 zł

SMILE (1 oko)

4600 zł

Presbyond (1 oko)

5700 zł

Zabieg PRK (1 oko)

1950 zł

Zabieg EBK (1 oko)

3700 zł

Zabieg PTK – Foto-
keratektomia
terapeutyczna (1 oko)

1950 zł

Metody korekcji laserowej

Smile

Femtolasik

Korekcje laserowe

Potrzebujesz indywidualnej porady albo pomocy ?

dr Mirosława Gawęda
608 658 857

Raty na wszystkie zabiegi

Odwiedź nasze Social Media

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.