Metoda usunięcia mikrosoczewki

Awesome Image

Co to jest metoda usunięcia mikrosoczewki?

To najnowocześniejsza i w pełni bezbolesna metoda laserowej korekcji wzroku. Służy do korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu.

Dla kogo jest metoda usunięcia mikrosoczewki?

Metoda usunięcia mikrosoczewki to szybka i precyzyjna laserowa korekcja wzroku. Dzięki minimalnemu nacięciu powierzchni rogówki czas jej regeneracji po zabiegu jest znacznie krótszy w porównaniu z innymi zabiegami refrakcyjnymi. Polecana dla osób z krótkowzrocznością i astygmatyzmem, aktywnych fizycznie oraz alergików.

Zanim przystąpisz do zabiegu w Optice, na wizycie kwalifikacyjnej przeprowadzone zostaną liczne badania. Podczas wizyty lekarz udzieli Ci także odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące zabiegu.

Kwalifikacja do zabiegu metodą usunięcia mikrosoczewki

Aby upewnić się, że zabieg metodą usunięcia mikrosoczewki jest dla Ciebie odpowiedni, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań. Podczas wizyty w naszym centrum zbadamy Twoje oczy na wielu nowoczesnych urządzeniach diagnostycznych.
Ważnym pomiarem jest ocena refrakcji oka, czyli dokładne określenie wielkości wady, dlatego na wizytę należy zgłosić się po minimum 7 dniach bez zakładania soczewek kontaktowych.
Podczas wizyty oczy będą kilkukrotnie kropione kroplami, które powodują osłabioną akomodację i gorsze widzenie przez kilka godzin.
Wykonywane są liczne pomiary oka, między innymi badania map rogówki, pachymetrii, biometrii i OCT. Powyższe badania nie są inwazyjne i nie narażają oczu. Dostarczają bardzo ważnych informacji, które pomogą ocenić, czy jest możliwe przeprowadzenie bezpiecznej laserowej korekcji wady wzroku.
Dokładne badanie umożliwia dopasowanie zabiegu do Twoich oczu i potrzeb, a także wyklucza choroby, które mogłyby wpłynąć na przebieg i efekty zabiegu.

Krótka rekonwalescencja po zabiegu metodą usunięcia mikrosoczewki

Według badań większość pacjentów stwierdza, że w ciągu kilku godzin po zabiegu widzenie poprawia się o 80% – w ciągu kilku tygodni powinno osiągnąć 100%. Po zabiegu pacjenci są w stanie szybko wrócić do pracy, a większość ograniczeń znika po tygodniu. Po leczeniu metodą usunięcia mikrosoczewki zostało zmniejszone ryzyko wystąpienia zespołu suchego oka.

Ograniczenia po zabiegu

Po przejściu laserowej operacji oka metodą usunięcia mikrosoczewki szybko będziesz mógł wrócić do wszystkich swoich poprzednich czynności. Nawet sporty kontaktowe nie są tu wyjątkiem. Właśnie dlatego korekcja wzroku metodą usunięcia mikrosoczewki jest idealną opcją dla osób, które są aktywne fizycznie.

Przebieg zabiegu usunięcia mikrosoczewki

W dniu zabiegu metodą usunięcia mikrosoczewki nie należy nakładać kosmetyków, makijażu na okolice oczu ani używać perfum.

Po przybyciu na korekcję laserową wzroku zostaniesz zaprowadzony do sali przygotowawczej, w której będzie na Ciebie czekał nasz personel. Zostaną podane krople znieczulające, więc cały zabieg będzie w pełni bezbolesny.

Doświadczony chirurg okulista przeprowadzi Cię przez cały proces. Bardzo ważne jest, żeby uważnie słuchać i postępować zgodnie z instrukcjami po to, aby proces przebiegał tak płynnie, jak to jest tylko możliwe.

Zostaniesz poproszony o wpatrywanie się w migające światło, aby utrzymać wzrok we właściwym kierunku. Laser femtosekundowy odpreparuje precyzyjnie wyliczoną lentikulę wewnątrz rogówki, która zostanie usunięta przez operatora poprzez mały port. Działanie lasera podczas zabiegu metodą usunięcia mikrosoczewki trwa jedynie około 25 sekund, a cały pobyt na sali zabiegowej ok. 20 minut.

Cennik laserowych korekcji wad wzroku

W cenę wliczony jest koszt zabiegu i soczewki opatrunkowej oraz pierwsza wizyta kontrolna po zabiegu. Druga wizyta kontrolna płatna – 150 zł

Kwalifikacja do zabiegu

350 zł

Kwalifikacja do zabiegu
dr n. med. Agnieszka Urgacz-Lechowicz
dr. n. med. Edyta Sacha
dr n. med. Krzysztof Ochalik

399 zł

Kwalifikacja do reoperacji
lekarz/lekarz operujący

350/399 zł

FemtoLASIK (1 oko)

4800 zł

FemtoLBV (1 oko)

5900 zł

SMILE (1 oko)

5400 zł

Presbyond (1 oko)

6700 zł

Zabieg PRK (1 oko)

3500 zł

Zabieg EBK (1 oko)

4200 zł

Zabieg PTK – Foto-
keratektomia
terapeutyczna (1 oko)

3500 zł

Metody korekcji laserowej

Femtolasik

Metoda korekcji starczowzroczności

Korekcje laserowe

Potrzebujesz indywidualnej porady albo pomocy ?

dr Mirosława Gawęda
608 658 857

Raty na wszystkie zabiegi

Odwiedź nasze Social Media

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.