Czym jest laserowa korekcja wzroku metodą Femto-LASIK?

Dlaczego warto wybrać metodę laserowej korekty wzroku Femto-Lasik?

Kto kwalifikuje się do zabiegu laserowej korekty wzroku metodą Femto-Lasik?

Femto-LASIK dedykowany jest dla pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz astygmatyzmem w wieku od 18 do 38 roku życia. Zabieg ten może być rozwiązaniem dla wielu osób z różnymi wadami wzroku – od łagodnych wad refrakcji po głęboką krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Zakres wady kwalifikujący się do korekty to :

Na czym polega kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku Femto-Lasik?

Każdy pacjent przed zabiegiem, przechodzi specjalistyczne badania kwalifikacyjne, podczas których wykonywane są bardzo szczegółowe pomiary oka. Badania te służą dokładnemu określeniu rodzaju i wielkości wady. Zebraniu danych w celu zaprogramowania indywidualnego dla każdego oka działania wiązki laserowej oraz mają na celu wykluczenie współistniejących schorzeń mogących mieć wpływ na powodzenie zabiegu.
Badania kwalifikacyjne trwają do 2 godzin.

Jakie są badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku Femto-Lasik?

Do zabiegu Femto-LASIK wykonywanych jest wiele badań m.in.:

Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku metodą Femto-Lasik?

Jest to zabieg, który można podzielić na dwa etapy. W pierwszym etapie przy użyciu wysokoprecyzyjnego lasera femtosekundowego wytwarzany jest płatek rogówki. Praca lasera sterowana jest komputerowo, do dyspozycji jest także mikroskop, co gwarantuje maksymalną precyzję w uzyskaniu płatka rogówki o odpowiedniej grubości. Płatek jest unoszony na „zawiasie” tak, aby umożliwić pracę drugiego lasera. Tu rozpoczyna się drugi etap zabiegu polegający na modelowaniu rogówki przy pomocy lasera excimerowego- spłaszczeniu lub uwypukleniu rogówki tak aby skorygować wadę. Laser usuwa tkankę za pomocą wielokrotnych pulsów, zmieniając kształt rogówki . Każdy z etapów działania lasera trwa kilkadziesiąt sekund. Na zakończenie płatek odkładany jest do początkowej pozycji, aby po kilkunastu dniach zupełnie się zagoić.

Jak przygotować się do zabiegu Femto-Lasik?

Jak postępować po zabiegu Femto-Lasik?

Czego należy się wystrzegać w okresie rekonwalescencji po zabiegu Femto-Lasik?

Odwiedź nasze Social Media

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.