Metoda FemtoLASIK

Awesome Image

Dlaczego warto wybrać FemtoLASIK?

Laserowa korekcja wad wzroku metodą FemtoLASIK pomaga pacjentom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością (dalekowzrocznością) i astygmatyzmem osiągnąć doskonałe widzenie. Polecany u osób z dużymi wadami wzroku oraz cienką rogówką.

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku metodą FemtoLASIK sprawdzi się u każdego?

W Optice dokładamy wszelkich starań, aby poznać potrzeby pacjenta i zaproponować mu najlepsze opcje korekcji wzroku. Osoby, które rozważają laserową korekcję wzroku powinny mieć ustabilizowaną wadę wzroku. Wada zmienia się u młodych osób do około 20 roku życia. Zabiegi laserowe nie są wskazane u kobiet karmiących, planujących ciążę w najbliższym czasie, czy osób przyjmujących leki steroidowe.

Dla kogo jest zabieg FemtoLASIK?

FemtoLASIK to nowoczesna metoda laserowej korekcji wzroku. Miliony ludzi na całym świecie już poprawiły swój wzrok dzięki chirurgii oka metodą FemtoLASIK, gdyż jest ona mało inwazyjna, bezpieczna, a jej wyniki są doskonałe.
Pacjenci poddawani laserowej korekcji wzroku FemtoLASIK uzyskują doskonałe widzenie, a okres rekonwalescencji jest krótki. Nasz lekarz specjalista omówi z Tobą szczegóły zabiegu i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Na czym polega FemtoLASIK?

Zabieg FemtoLASIK jest 2 etapowy. Najpierw przy pomocy lasera femtosekundowego wytwarzany jest płatek rogówki. Następnie, po odsłonięciu płatka i głębszych warstw rogówki, laser excimerowy precyzyjnie modeluje rogówkę.
Po korekcji płatek umieszczany jest na pierwotnym miejscu. Dzięki zabiegowi zmienia się zdolność ogniskowa rogówki i możliwe jest uzyskanie tak dobrego widzenia, jak w najlepszej korekcji okularowej czy korekcji soczewkami przed zabiegiem.

Przygotowanie do zabiegu FemtoLASIK

Podczas wizyty kwalifikacyjnej specjalista Optici oceni, czy Twoje oczy kwalifikują się do zabiegu. Zostanie wykonany szereg badań, aby określić najlepszy możliwy wynik, jaki może dać FemtoLASIK.
Tydzień przed kwalifikacją prosimy Cię o zdjęcie soczewek kontaktowych, jeżeli nosisz soczewki kontaktowe toryczne, to należy je przestać nosić dwa tygodnie przed kwalifikacją, natomiast soczewki twarde trzeba zdjąć miesiąc przed kwalifikacją.
Wszystko to dlatego, że Twoja rogówka musi wrócić do naturalnego kształtu, abyśmy mogli wykonać precyzyjne badania i pomiary.

Jak przebiega zabieg FemtoLASIK?

Zabieg FemtoLASIK zostanie wykonany z uwagą i precyzją przez naszego doświadczonego chirurga.
Najpierw zakropimy oczy środkiem znieczulającym, który wyeliminuje dyskomfort podczas zabiegu FemtoLASIK.
Sama procedura jest 2 etapowa i wymaga użycia dwóch laserów, aby w pełni skorygować wadę. Jeden laser wytwarza płatek rogówki, drugi laser zmienia jej kształt.
Po zabiegu Twoje oko zacznie się goić, a kontrolne wizyty i zalecenia pozwolą, aby proces ten przebiegał bezpiecznie. Większość pacjentów zauważa znaczną poprawę wzroku w ciągu 24 godzin.

Jakich efektów oczekiwać po operacji oka metodą FemtoLASIK?

Bezpośrednio po zabiegu FemtoLASIK może pojawić się chwilowe uczucie swędzenia, pieczenia lub dyskomfortu.

Po zabiegu będziesz potrzebować kierowcy, który odwiezie Cię do domu, ponieważ nie będziesz mógł prowadzić samochodu w dniu zabiegu.

Możesz wrócić do pracy następnego dnia, jednak dla jak największego komfortu zalecamy kilkudniowy odpoczynek.

Cennik laserowych korekcji wad wzroku

W cenę wliczony jest koszt zabiegu i soczewki opatrunkowej oraz pierwsza wizyta kontrolna po zabiegu. Druga wizyta kontrolna płatna – 150 zł

Kwalifikacja do zabiegu

350 zł

Kwalifikacja do zabiegu
dr n. med. Agnieszka Urgacz-Lechowicz
dr. n. med. Edyta Sacha
dr n. med. Krzysztof Ochalik

399 zł

Kwalifikacja do reoperacji
lekarz/lekarz operujący

350/399 zł

FemtoLASIK (1 oko)

4800 zł

FemtoLBV (1 oko)

5900 zł

SMILE (1 oko)

5400 zł

Presbyond (1 oko)

6700 zł

Zabieg PRK (1 oko)

3500 zł

Zabieg EBK (1 oko)

4200 zł

Zabieg PTK – Foto-
keratektomia
terapeutyczna (1 oko)

3500 zł

Metody korekcji laserowej

Metoda usunięcia mikrosoczewki

Metoda korekcji starczowzroczności

Korekcje laserowe

Potrzebujesz indywidualnej porady albo pomocy ?

dr Mirosława Gawęda
608 658 857

Raty na wszystkie zabiegi

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.