Okuloplastyka - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Wzrok to jeden z najważniejszych ludzkich zmysłów. To dzięki naszym oczom możemy podziwiać piękno otaczającego nas świata i bezproblemowo funkcjonować na co dzień. W sieci znajdziemy wiele artykułów dotyczących laserowej korekcji wzroku oraz tego, jak współczesna medycyna radzi sobie z takich schorzeniami jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej. Wciąż jednak niewiele się mówi o okuloplastyce, dziedzinie medycyny, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Co warto wiedzieć na temat okuloplastyki?

Co to jest okuloplastyka?

Okuloplastyka łączy w sobie cechy okulistyki oraz medycyny estetycznej. Jej zadaniem jest wyeliminowanie niepożądanych zmian na powiekach oraz obszarze wokół oczu. Wiele problemów z tego obszaru medycyny posiada charakter dualny – wpływają one zarówno na naszą sferę wizualną, jak i mogą wywoływać dyskomfort, a nawet ból. Zadaniem okuloplastyki jest diagnozowanie i leczenie tych schorzeń. Większość zabiegów okuloplastycznych to krótkie operacje, które można przeprowadzić w trybie jednodniowym, eliminując konieczność długotrwałego pobytu w szpitalu lub klinice.

Najczęściej na zabiegi okuloplastyczne decydują się osoby, które zmagają się z zaczerwienieniem lub różnego rodzaju zmianami na powiekach, a także pacjenci z przewlekłymi stanami zapalnymi powiek i spojówek. Nie bez znaczenia są także względy estetyczne. “Worki” pod oczami, brodawki czy opadające powieki to przypadłości, które znacząco wpływają na nasz wygląd i to, jak postrzegają nas inni. Z tego powodu na zabiegi z dziedziny okuloplastyki chętnie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Co ważne, drobne zabiegi chirurgiczne wokół oczu wiążą się z minimalnym ryzykiem powikłań, a przy tym są one niezwykle atrakcyjne cenowo. Są także trwałe i bezbolesne. Kiedy warto udać do specjalisty?

Kiedy może okazać się potrzebna?

W naszej klinice oferujemy zabiegi z zakresu plastyki powiek, usunięcia zmiany barwnikowej na spojówce, jak również usunięcia zmian powiekowych, takich jak gradówka, skrzydlik, kępki żółte, brodawki, guzki czy cysty. Zespół naszych lekarzy – dr n. med. Joanna Kowal, Joanna Kozioł-Moszczyńska, Jagoda Miszczyk, Justyna Jędrychowska-Jamborska wykonuje ponadto zabiegi z zakresu elektroepilacji rzęs, diatermicznego zamknięcia naczynia spojówkowego oraz usunięcia przepukliny tłuszczu oczodołowego. Wszystkie te operacje w znacznym stopniu poprawiają nasz wygląd oraz eliminują dokuczliwe objawy towarzyszące wspomnianym zmianom.

Pacjent przed zabiegiem przechodzi badanie kwalifikacyjne, które ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W trakcie wywiadu lekarskiego omawiane są także oczekiwania związane z zabiegiem, przebieg operacji oraz okres rekonwalescencji. To z kolei pozwala naszym specjalistom dobrać najlepszą technikę operacyjną, dostosowaną do sytuacji zdrowotnej pacjenta i jego potrzeb. Dzięki okuloplastyce możemy przywrócić naturalny wygląd oka oraz poprawić jakość życia, bez konieczności rezygnowania z codziennych aktywności. To inwestycja w zdrowie, która przynosi długotrwałe korzyści.

Odwiedź nasze Social Media

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.