Plastyka powiek dolnych i górnych

Oczy są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów naszej twarzy. Nie od dziś mówi się przecież, że jest to swoiste „zwierciadło duszy”. Choć sama struktura gałki ocznej na przestrzeni lat nie ulega widocznym zmianom, wraz z upływem czasu skóra traci swoją elastyczność, co w znacznym stopniu wpływa na wygląd naszych powiek. Ponadto niektóre osoby mają tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy oczu. To właśnie wspomniana tkanka powoduje “worki pod oczami”, które zniekształcają kontur twarzy. W takich przypadkach plastyka powiek może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

Plastyka powiek, znana również jako blefaroplastyka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na usunięcie nadmiaru skóry z naszych powiek. Dla lepszego efektu w okolicach powiek przeprowadza się także zabieg na tkance mięśniowej lub tłuszczowej. Plastyka może być wykonana zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie pozostawia żadnych blizn i przynosi doskonałe efekty. Wspomniane operacje są wykonywane nie tylko z przyczyn estetycznych. Opadające powieki mogą bowiem utrudniać widzenie i pogarszać codzienny komfort funkcjonowania pacjenta.

Kwalifikacja do zabiegu blefaroplastyki

Nim zdecydujemy się na plastykę powiek – w pierwszej kolejności warto poszukać sprawdzonego specjalisty, który podejmie się tego zabiegu. W naszej klinice od lat wykonujemy zabiegi plastyczne powiek górnych i dolnych, a nad przebiegiem operacji czuwają doświadczeni lekarze – dr n. med. Joanna Kowal, Joanna Kozioł-Moszczyńska, Jagoda Miszczyk, Justyna Jędrychowska-Jamborska. Wierzymy, że zdrowy wygląd ma ogromne znaczenie dla codziennego samopoczucia pacjentów, dlatego każdy zabieg wykonywany jest ze szczególną starannością o najdrobniejsze detale.

Każdy pacjent zainteresowany plastyką powiek na początku bierze udział w badaniu kwalifikacyjnym. Konsultacja przed zabiegiem jest kluczowa, aby omówić oczekiwania pacjenta oraz dowiedzieć się o ewentualnych ryzykach i ograniczeniach związanych z plastyką powiek. Przed zabiegiem wykonuje się standardowe badania laboratoryjne. Lekarz ocenia także powieki pod względem anatomicznym i funkcjonalnym. Przeciwwskazania do plastyki powiek to nieregulowana cukrzyca, choroby nowotworowe, infekcje skórne oraz czynna choroba autoimmunologiczna i zaburzenia krzepliwości. Co ważne, wada wzroku zwykle nie stoi na przeszkodzie wykonania zabiegu. Jeśli wszystko jest w porządku – wówczas pacjent umawiany jest na operację.

Zabieg i rekonwalescencja

Plastykę powiek wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji trwa do czterech tygodni. Operację powiek górnych i dolnych można wykonać jednocześnie, jednak decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, chyba że konieczne było przeprowadzenie operacji w znieczuleniu ogólnym.

W okresie rekonwalescencji należy prowadzić oszczędny tryb życia, a także unikać sauny i solarium. Obrzęki zwykle ustępują po dwóch tygodniach. Oczywiście w tym okresie pacjent musi regularnie się stawiać na wizyty kontrolne i stosować się do wszelkich zaleceń lekarza. Efekty są widoczne już po 2-3 miesiącach i utrzymują się przez wiele lat. Plastyka powiek dolnych i górnych jest popularnym zabiegiem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną poprawić wygląd swojego spojrzenia.

Odwiedź nasze Social Media

© 2022 Optica Kraków | Najlepsze w Polsce laserowe korekcje wzroku i inne.