16 marca, 2023

Stożek rogówki

W czasie zabiegu rogówka jest zakrapiana ryboflawiną, a następnie naświetlana promieniowaniem UVA. Dzięki temu tworzą się wiązania poprzeczne (stąd nazwa zabiegu), które wzmacniają i stabilizują rogówkę. Zabieg cross-linking ma na celu zahamowanie postępu choroby.

28 września, 2020

Refrakcyjna wymiana soczewki

Podczas zabiegu naturalna soczewka pacjenta wymieniana jest na soczewkę sztuczną. W ten sposób koryguje się krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Dzięki wszczepieniu soczewki sztucznej pacjent nie jest narażony na pojawienie się zaćmy.

28 września, 2020

Diagnostyka

W Optice posiadamy specjalistyczną aparaturę diagnostyczną i terapeutyczną. Wykonujemy szereg badań diagnostycznych, które służą rozpoznaniu problemu i wprowadzeniu skutecznych sposobów na przywrócenie pacjentowi komfortu widzenia.

28 września, 2020

Soczewka fakijna

Soczewki fakijne są przeznaczone dla osób z dużą krótkowzrocznością, które postanowiły pozbyć się uciążliwych okularów lub soczewek kontaktowych, a nie zakwalifikowały się do zabiegów chirurgii refrakcyjnej. Implantacja soczewki umożliwia korektę wad od -23,5D do +10D.

25 września, 2020

Zwyrodnienie plamki żółtej

AMD (zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem) to choroba, która powoduje uszkodzenie plamki żółtej i prowadzi często do nieodwracalnej utraty wzroku. Plamka znajduje się w centralnej części siatkówki (w tylnej części oka) i odpowiada za ostre widzenie. AMD dotyka najczęściej ludzi po 50 roku życia.

25 września, 2020

Zaćma

To schorzenie soczewki oka związane najczęściej z naturalnym procesem starzenia, polegające na jej postępującym, częściowym lub całkowitym zmętnieniu. W rezultacie tego procesu zmętniała soczewka utrudnia światłu dotarcie do siatkówki oka, dlatego widziany obraz jest zamglony i niewyraźny, nie można go skorygować okularami ani szkłami kontaktowymi.

24 września, 2020

Jaskra

Jaskra to choroba, w wyniku której dochodzi najczęściej do bezbolesnego, postępującego uszkodzenia nerwu wzrokowego, prowadzącego czasem do ślepoty. Jedną z najczęstszych przyczyn jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.

24 września, 2020

Korekcje laserowe

W Optice dokładamy wszelkich starań, aby poznać Twoje potrzeby i zaproponować najlepsze dla Ciebie metody korekcji wzroku. Chcemy dać Ci życie bez okularów i soczewek kontaktowych.

24 września, 2020

Drobne zabiegi chirurgiczne

Na powiekach czasami pojawiają się różne zmiany, które mogą powodować dyskomfort, a nawet ból. Zdarza się również, że ustawienie i budowa powiek wymagają ingerencji lekarza.